Sosyal Güvenlik Uzmanı
Ozan Bardakçı

Yazar,Mülkiyeli,Hukukçu,Sosyal Güvenlik Uzmanı,A'dan Z'ye Sosyal Güvenlik

Bize Sorun

Yazar,Mülkiyeli,Hukukçu,Sosyal Güvenlik Uzmanı,A'dan Z'ye Sosyal Güvenlik
Hakkımda

Mülkiye Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünün ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Bardakçı’nın Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İdare Hukuku ve Türkiye Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi yüksek lisans çalışmaları bulunmaktadır.
Osmaniye Aslantaş HES İşletme Müdürlüğündeki görevinin ardından 27 Ocak 2010 tarihinde Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı olarak atanmıştır.
“Kamu Görevlilerinin Emeklilik Davranışı” başlıklı uzmanlık tezi başarılı kabul edilmesinin ardından 14/07/2014 tarihinde Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak atanmıştır.
2002-2003 yıllarında Osmaniye Anadolu Liseliler Derneğinin kurucu başkanlığını, 2011-2012 yıllarında Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği başkanlığı yapan ve Sosyal Güvence Dergisinin kurucusu olan Bardakçı, 2014-2018 yılları arasında Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir.
2014-2015 yıllarında 24. Dönem Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU’nun danışmanlığını yapan Bardakçı, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Soru ve Cevaplar

Cevaplanmış 191 Soru

Yargı Kararları

Kayıtlı 113 Karar

Son Eklenen Bloglar

Mirası Reddedenlere Aylık Bağlanır mı?

Mirasın reddi medeni hukukun konuları arasındadır. Ölen kişinin mirasçılarının muristen gelen tüm hak ve borçları reddetmesi anlamı taşır. Mirasın reddi ötüm tarihinden itibaren en geç üç ay içerisinde Asliye Hukuk Mahkemesi...

Kısa Çalışma Ödeneği Alan Kişilere Sigorta Primi Yatar mı?

Ekonomik kriz dönemleri ve zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde işçi ve işverenleri korumak için kısa çalışma ödeneği uygulamasına başvurulmaktadır. Bu uygulama ile işçinin ücretine göre, Türkiye İş Kurumu tarafından brüt as...

Sürekli İş Göremezlik Ödeneği Nedir?

Çalışma hayatında iş kazası ve meslek hastalığı gibi öngörülmeyen riskler de bulunmaktadır. Bu riskler kısa vadeli sigorta kolları yoluyla doğrudan işveren tarafından ödenen primlerle karşılanmaktadır. Sürekli iş göremezlik geliri, iş kazas...

Son Eklenen Videolar